menu

Koně

Jezdecký klub

U nás na statku provozujeme jezdecký kroužek pro děti a individuální lekce pro děti a dospělé ve váhové kategorii do 65 kg.
Máte vlastního koně? Ubytujeme vám jej.

Jezdecký kroužek a výuka jízdy na koni

Do kroužku přijímáme děti od 7 let věku, kdy jsou již schopné soustředit se na výuku a zvládnou samostatně plnit úkoly. Ti nejmenší jezdí na našem poníkovi. Individuální výuka je určena dětem i dospělým do 65 kg.

Možnosti výuky:

 • jezdecký kroužek pro začátečníky a mírně pokročilé
  paušální cena 1500 Kč/měsíčně; pony či velký kůň; dítěti je poskytnut základní výcvik či jsou jeho dovednosti zdokonalovány; dítě se dozví jak o koně pečovat a co vše je třeba znát a umět při jezdeckém sportu a/nebo při vlastnictví jezdeckého koně; výcvik je přizpůsoben dětem podle jejich zdatnosti a věku a kromě klasické jízdy na koni děti učíme i základy voltiže (na lonži děti učíme rovnováze na hřbetu koně pomocí základních gymnastických cviků)
 • individuální výuka pro začátečníky a mírně pokročilé
  500 Kč/45 minut; intenzivní výcvik, kterým je možné pokračovat po jezdeckém kroužku, nebo se v průběhu něj zdokonalovat; lekce jsou vhodné i pro zájemce o seznámení s jezdeckým sportem; pony či velký kůň
 • vyjížďka do terénu
  300 Kč/půl hodiny nebo 500 Kč/hodina; zpestření pro členy kroužku či pro žáky z individuální výuky; pony či velký kůň
 • kontakt: marketa@cernaovce.cz

  Přihláška

  Ustájení koní

  Majitelům koní nabízíme ustájení v prostorných boxech s napaječkou. Koně chodí přes den do rozlehlých výběhů společně s ostatními koňmi a přes noc jsou v boxech. V areálu je písková jízdárna 40 x 20 m se skokovým materiálem a písková kruhovka o průměru 15 m. Výběhy pro koně mají celkem 4 hektary. Majitelé využívají vytápěnou šatnu/sedlovnu a poskytujeme jim zvýhodněné občerstvení u nás v klubu. Pro ustájené koně nabízíme i nadstandardní služby.

  Černá ovce má:

 • 6x vnitřní box
 • 3x venkovní box s minipaddockem
 • Boxová stání bývají různě obsazená. Poptejte prosím volné kapacity pro ustájení.
  Aktuálně nabízíme volné boxy vnitřní i venkovní.