menu

Exkurze a výukové programy

Zážitek nejen pro děti

Již od roku 2014 u nás vítáme děti z mateřských a základních škol, které k nám chodí pozorovat naše zvířata. Rozhodli jsme se tyto aktivity rozšířit a nabízíme exkurze pro děti i skupiny dospělých. Našimi nedávnými a milými hosty byli například senioři z univerzity třetího věku.

Pro mateřské a základní školy nejen z Plzně nabízíme různé formy prohlídek s odborným výkladem, které mohou být v závislosti k věku dětí doplněny o další naučné aktivity. Podívejte se na nabídku našich programů.

duben – říjen

1. prohlídka statku s odborným výkladem, pro nejodvážnější možnost přímého kontaktu s kozami a ovcemi ve výběhu, krmení zvířat
Délka cca 1h, cena 30 Kč/dítě

2. prohlídka statku s odborným výkladem, pro nejodvážnější možnost přímého kontaktu s kozami a ovcemi ve výběhu, krmení zvířat, ukázka práce s koněm, výtvarné zpracování zážitku (výtvarný materiál a zázemí k dispozici)
Délka cca 1,5h, cena 45 Kč/dítě

ZŠ (doporučeno pro 1. – 3. třídu)

1. prohlídka statku s odborným výkladem, možnost přímého kontaktu s kozami a ovcemi ve výběhu, krmení zvířat, ukázka práce s koněm, výtvarné zpracování zážitku (výtvarný materiál a zázemí k dispozici)
Délka cca 1,5h, cena 45 Kč/dítě

2. prohlídka statku s odborným výkladem, možnost přímého kontaktu s kozami a ovcemi ve výběhu, krmení zvířat, ukázka dojení, výroba sýru (obecně), zadání zpracování výtvarného úkolu po návratu do školy
Délka cca 1,5h, cena 45 Kč/dítě

ZŠ (doporučeno pro 4. – 9. třídu)

1. prohlídka statku s odborným výkladem, krmení zvířat, využití koní, ukázka práce s koněm (ze země na ohlávce), možnost přímého kontaktu s koněm (čištění), děti dostanou pracovní listy, kde si zábavnou formou ověří, co nového se dozvěděly (v místě, či až po příchodu zpět do školy)
Délka cca 1,5 – 2h, cena 50 Kč/dítě

2. prohlídka statku s odborným výkladem, krmení zvířat, kompostování a venkovní hra na téma bioodpad, ukázka dojení, zpracování mléka a výroba sýru, děti dostanou pracovní listy, kde si zábavnou formou ověří, co nového se dozvěděly (v místě, či až po příchodu zpět do školy)
Délka cca 1,5 – 2h, cena 50 Kč/dítě

Možnosti exkurzí pro dospělé poptejte prosím e-mailem